Hızlı
Randevu

Triger Kayışı Değişimi

Auto King Mekanik Bakım Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışının otomobil için önemi büyüktür. Triger kayışı motorun bloğundaki hareketi sağlar. Aynı zamanda motorun doğru bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Motor bloğunda bulunan krank miline güç taşıyarak, motor kapağındaki egzantirk millerine enerji aktaran bir aksamdır. Zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı motor için hayati önem taşır. Motor bloğundaki hareketin doğru zamanda iletilmesini sağlayan dişli bir kayıştır ve zamanla yıpranabilmektedir.

Motorun önemli bir aksamı olan triger kayışı belirli periyotlarda değiştirilmelidir. Triger kayışının ömrü yapılacak kontrollerle ortaya konmaktadır. Zamanında değiştirilmeyen triger kayışı öngörülemeyen bir zamanda koparak yüksek maliyetlerde bir tamir işlemi gerektirebilir. 

Triger Kayışı Koparsa Ne Olur?

Zamanında değiştirilmeyen triger kayışı bir süre sonra kopabilir. Motorun düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan triger kayışının kopması seyir halindeki bir araç için oldukça tehlikelidir. Triger kayışı koptuğunda, kayışın tuttuğu dişli aksamların zarar görmesinin ardından motor tamamen durur. Bu durum sürüç güvenliği açısından oldukça tehlikelidir.

Triger zinciri koptuğunda motor gürültülü bir şekilde çalışabilir veya aracın kaputunun altından siyah bir duman gelebilir. Böyle bir durumda motoru çalıştırmaya devam etmek hasarın daha da büyümesine neden olur.

Triger kayışı değişimi ile motoru korumak mümkündür. Kullanılan malzemenin kalitesi oldukça önemlidir. Bu nedenle triger zinciri değişimi işlemini profesyoneller tarafından yaptırmak önemlidir. Aracın triger zinciri değişimi için zaman geldiğinde güvenilir AUTO KING noktalarına gelmeniz önemlidir. Zamanında değiştirilen triger kayışı gelecekte sürücüleri yüksek tamir maliyetlerinden korur. AUTO KING noktalarına gelerek triger kayışındaki yıpranma, eskime ve hasarların olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

AUTO KING otomobili ilgilendiren tüm konularda güvenilir hizmet sunmaktadır. Araçla ilgili sürücülerin tüm sorunlarında etkili bir çözüm merkezi olarak tanımlanan AUTO KING kaliteli hizmet sunar. Teknolojiyi yaptığı işin geliştirici bir unsuru olarak gören AUTO KING sektöründe fark yaratan bir hizmet sunmaktadır. Aracın triger kayışı hasarları için zaman kaybetmeden AUTO KING noktalarına gelmekte fayda var. Triger kayışı değişimi randevu al butonunu tıklayarak randevunuzu hemen oluşturun.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.