Hızlı
Randevu

Oto Klima Sistemi Kontrolü

Auto King Mekanik Bakım Oto Klima Sistemi Kontrolü

Oto Klima Sistemi Kontrolü

Oto Klima Sistemi Kontrolü

Günümüzde otomobil klimaları her mevsimde kullanılmaktadır. Uzun yolculuklarda veya araç trafiğinde rahat ve konforlu bir seyahat, hem sürücü hem de yolcular için oldukça önemlidir. Gün geçtikçe otomobil içerisinde geçirdiğimiz vakit artmakta ve buna bağlı olarak araç klimaları konusundaki ihtiyaçlar artmaktadır. 

Araç klima sistemleri düzenli bakım gerektiren bir konudur. Klima sistemindeki bir sorun otomobilin kabini içerisindeki konforu doğrudan etkilemektedir. Araç içerisindeki klimalar karanlık ve nemli bir alandır. İçerideki havayı filtreleyerek içeriye sıcak ve soğuk havanın verilmesini sağlayan klimaların mantar bakteri oluşumuna ortam sağlar. Oto klima sisteminde gerekli bakımlar yapılmadığında kötü koku, toz ve bakterilerin üremesi için ortam sağlanmaktadır. Bu durum zaman içerisinde araç içerisindeki herkesin sağlığını olumsuz etkiler. 

Araç Kliması Bakımı Ne Zaman Yapılmalıdır? 

Otomobilin içerisindeki havanın her mevsimde temiz olmasını sağlamak ve olası arızalanmaları önceden tespit edebilmek için araba klima sistemleri her mevsim kontrol edilmelidir. Aniden arızalanan otomobil kliması yolculukların oldukça keyifsiz geçmesine neden olabilir.

Otomobil klima sisteminin çalışması ile ilgili genel kontrollerinin yanında klima temizliği de oldukça önemlidir. Araç içerisinde solunan havaya zaman geçtikçe klima içerisinde biriken toz ve bakteriler karışmaktadır. Klimaların içinde biriken bakteriler insan solunum yolu ile vücuda girerek birçok hastalığa neden olabilir. Araba klima temizleme ile sağlığınızı korumanız mümkün.

Oto Klima Sistemi Bakımı Neleri İçerir?

AUTO KING alanında profesyonel ekibi ile oto klima sistemi kontrollerini, son teknolojik araçlarla yapar. Araç klimasının genel durumunu detaylı bir şekilde kontrol edilir.

  • Klima polen filtresi kontrol edilir.
  • Mevcut klima gazı sistemden boşaltılır, sistemde vakum testi ve kaçak testi yapılır.
  • Klima kompresörü kayışında çatlak ve hasar olup olmadığı kontrol edilir
  • Erişilebilen parçalarda kaçak ve hasar kontrolü yapılır.
  • Sistemde vakum testi ve kaçak testi yapılır.
  • Klima kompresörünün ve diğer klima parçalarının çalışmasını kontrol edilir.

Seyir halindeyken kabin içerisindeki konfor klimalar sayesinde artar. Sıcak veye soğuk havaya ihtiyaç duyan tüm yolcular için oto klima sisteminin kontrolü çok önemlidir. AUTO KING beklenmedik anlarda ortaya çıkabilecek klima sistemi sorunlarını önceden tespit ederek rahat bir yolculuk geçirmenizi sağlar. Türkiye ve dünyada otomobil alanında sorunlar yaşayan tüm sürücüler için adeta bir çözüm noktası olarak konumlanan AUTO KING memnuniyeti ön planda tutar.

Otomobilinizin klimasıyla ilgili son dakika süprizleri ile karşılaşmamak için düzenli kontroller oldukça önemlidir. Aracınız için en doğru klima bakım hizmetlerinden AUTO KING ayrıcalığı ile faydalanabilirsiniz. Oto klima sistemi kontrol randevusu için zaman kaybetmeyin!

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.