Hızlı
Randevu

Fren Disk Değişimi

Auto King Mekanik Bakım Fren Disk Değişimi

Fren Disk Değişimi

Fren Disk Değişimi

 

Fren sistemi, fren pedalından başlayarak lastiklere kadar uzanan ve bu yollara hareketi ileten bir sistemdir. Frene basıldığında aracın düzgün bir şekilde durmasını fren diskleri sağlar. Fren balataları, fren disklerine sürtünür. Disklere sütünen fren balataları aracın doğrusal bir yolda, savrulmadan durmasını ve yavaşlamasını sağlar. Bu nedenle güvenli bir sürüş için otomobilde disk bakımı oldukça önemlidir.

Fren Diskleri Ne Zaman Değiştirilir?

Fren disklerinin ömrü sürücülerin otomobili kullanım şekli ve sıklığına göre değişir. Genellikle fren diskleri periyodik bakım dönemlerinde değiştirilmelidir. Ancak aracın kullanım alanına göre disk değişimi işlemi daha erkene alınabilir. Fren diskinde sorun olup olmadığını anlamak için bu alanda profesyonel olarak çalışan bir ekipten destek almak önemlidir. AUTO KING eğitimli ve deneyimli ekibi ile fren sistemindeki sorunlara yönelik sorulara güvenilir çözümler sunmaktadır. 

Zaman geçtikçe otomobilin tüm aksamlarında meydana gelebilecek ufak çaplı arızalar sürücüler dikkat çekici bir belirti gösterene kadar büyük sorunlara yol açabilir. Otomobil parçaların belirli aralıklarla kontrolünün sağlanması, gerekli ayarlamaların yapılması ve arızalı yada eskiyen parçalarını değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesine periyodik bakım denilmektedir. Periyodik bakım hizmeti AUTO KING tarafından kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile sunulmaktadır.

Fren Diskinden Ses Gelmesi

Aracınızın fren disklerinden ses gelmesi fren balatalarının diskleri zorladığı anlamını geliyor olabilir. Fren disklerinden ses gelmesi disklerin yamulmasından kaynaklanıyor olabilir. Böyle durumlarda araç seyir halindeyken frene basıldığında araç titrer ve balatalardan ses gelir.  Fren yaparken balatalardan ses gelmesi durumunda mutlaka AUTO KING uzmanları tarafından kontroller yapılmalıdır. Fren disklerinde bir sorun, araç seyir halindeyken frene basıldığında fren pedalının titremesi şeklinde de kendini gösterebilir. Fren pedalının titremesi ile birlikte frene basıldığında, frenlerden ses gelmesi de mümkündür.

Aracın fren sistemi seyir halindeki güvenlik için oldukça önemlidir ve alanında profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Fren disk değişiminde kullanılacak parçaların orjinalliği ve kalitesi oldukça önemlidir. AUTO KING deneyimli ekibi ve kaliteli işçiliği ile sizlere güvenilir hizmet sunar. Otomobil freni gibi oldukça önemli bir konuda AUTO KING Türkiye ve dünyada fark yaratan bir hizmet sunar. AUTO KING otomobil ile ilgili ortaya koyduğu çözümlerle alanında adından sıklıkla söz ettirmektedir.

AUTO KING aracın fren sistemindeki tüm sorunlara son teknolojiyi kullanarak cevap vermektedir. Aracın fren disklerinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka zaman kaybetmeden oto servis online randevu sistemi üzerinden size uygun gün ve saat için randevunuzu oluşturun.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.